W dniach od 20 do 22 września dowodzony przez trenera Dominika Dudę, wspomaganego Piotrem Dudą, rocznik 2012 naszej Akademii uczestniczył w międzynarodowym, mocno obsadzonym turnieju API CUP Zakopane 2019. Ze względu na problemy zdrowotne do stolicy polskich Tatr udaliśmy się zaledwie w piątkę, a szósty gracz dojechał z rodzicami w sobotę. W autobusie towarzyszyli nam piłkarze oraz trenerzy zespołu FC Wrocław Academy.

W turnieju udział wzięły 24 drużyny z Polski oraz Ukrainy, a rywalizacja zakończyła się zwycięstwem ekipy Lokomotiwu Kijów. Poza nami, z Wrocławia przyjechały zespoły FC Wrocław Academy oraz Bumeranga. Akademia Piłkarska Profi sport DUDA zagania zakończyła na 15 miejscu, ale to nie wyniki był w całej zabawie najważniejsze, a wspaniała waleczność naszych zawodników, zmuszonych do grania w kilku meczach w osłabionym składzie, ponieważ turniej rozgrywano w formule 5+1, a każdy mecz trwał 18 minut.

Już pierwszego dnia rozegraliśmy pięć meczów, z czego tylko trzy w osłabieniu, ponieważ dwie drużyny – Bumerang Wrocław oraz MUKS Mineralni Krynica zachowując wszelkie zasady fair play, wystąpili przeciwko nam w składach pięcioosobowych. W sobotę kontynuowaliśmy turniej, grając w grupie nazwanej „Ligą Europy”. Mieliśmy okazję zagrać z silnymi drużynami: AP Champions Brzesko, FC Wrocław Academy, Klub Leva Lwów, FC Ruch Vynnyky. Po obiedzie udaliśmy się razem z drużyną FC Wrocław na Gubałówkę, skocznię narciarską Wielką Krokiew oraz na termy. Z kolei w niedzielę graliśmy ostatnie mecze turnieju z AP Leszno, Champions Kijów i FC Ecoland, a po odebraniu medali wróciliśmy uśmiechnięci do domu. Serdeczne podziękowania dla naszych zawodników oraz ich rodziców za sportową postawę i pozytywne nastawienie.Trenerzy Dominik i Piotr przez cały turniej byli pod wielkim wrażeniem optymistycznego nastawienia zawodników, ich waleczności i coraz wyższych umiejętności piłkarskich. Turnieje takie, jak API CUP, pozwalające rywalizować z drużynami z całej Polski oraz zagranicy to świetne doświadczenie, a także możliwość poznania odmiennych stylów gry. Dziękujemy za piękną zakopiańską przygodę.

WYNIKI

Piątek

AP Profi Sport DUDA – MUKS Mineralni Krynica 4:2

AP Profi Sport DUDA – Sandecja Nowy Sącz 2:6

AP Profi Sport DUDA – Champions Brzesko 1:6

AP Profi Sport DUDA – Bumerang Wrocław 3:0

AP Profi Sport DUDA – Football Kids Kijów 2:4

Sobota

AP Profi Sport DUDA – Leva Lwów 2:1

AP Profi Sport DUDA – FC Wrocław Academy 1:2

AP Profi Sport DUDA – Champions Brzesko 0:2

AP Profi Sport DUDA – FC Ruch Vynnyky 0:2

Niedziela

AP Profi Sport DUDA – AP Leszno 3:10

AP Profi Sport DUDA – Champions Kijów 1:4

AP Profi Sport DUDA – Ecoland 1:1

Skład AP DUDA:

Mikołaj Dudek, Kuba Pilarczyk, Tomek Koczuk, Igor Markiewicz, Filip Korzeniowski oraz Michał Grubasz.